LPG’li Aracın Az Yakması İçin Yapılması Gerekenler

17 Mayıs 2016 ile wbbzz

Ülkemizde akar yakıt litre fiyatlarının son derece yüksek olduğu bilinmektedir. Akar yakıt konusunda tasarruf etmek için birçok kişinin LPG sistemine geçiş yaptığı bilinmektedir. LPG sisteminin ilk uygulanmaya başladığı zamanlarda birçok kişi özellikle güvenlik ve araç sağlığı bakımından emin olamadıkları için LPG sisteminde uzak durmaktaydı.

Günümüz hayat şartlarının giderek zorlaşması ve LPG sistemleri üzerinde geliştirilen teknolojilerle birlikte LPG sistemi hakkında her hangi bir soru işareti kalmamıştır. Tüm araçlarda olduğu gibi LPG’li araçlarda yakıttan tasarruf edilebilmesi ve aracın yıpranmaması için düzenli olarak bakımlarının yaptırılması oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Bir LPG’li aracın az yakması için öncelikle kesinlikle güvenilir istasyonlardan LPG alınması gerekir. Bunun haricinde sistemin genel bakımının periyodik olarak yaptırılması ve gaz ayarının kontrol edilmesi gerekir. LPG alanında hizmet veren merkezlerin hemen hemen tamamında bilgisayar destekli gaz ayar programları bulunmaktadır. Bu program sayesinde optimum değerlere göre otomatik olarak ayar yapılabilmektedir. Hem yakıt tüketimi için hem de aracın sağlığı içi periyodik LPG bakımlarının yaptırılmasının son derece büyük bir önem taşıdığının unutulmaması gerekiyor.